Menu Close

„Ką pasakoja Lietuvos pilys?“

          Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, paminėjimui vasario 14-18 dienomis grupėse buvo organizuotos STEAM veiklos „Ką pasakoja Lietuvos pilys?“. Išklausę pasakojimų apie pilis, apžiūrėję jas nuotraukose ir filmuotose vaizduose, vaikai iš pačių įvairiausių priemonių, medžiagų konstravo savo statinius. Iškilo didžiulės „Žilvino“, „Tautybių“, „Mindaugo“ ir kitos pilys. Jas juosė gynybinės sienos, buvo nutiesti tiltai, aukštuose bokštuose plevėsavo tautinės vėliavos. Kviečiame visus pasigrožėti vaikų kūrybiniais sumanymais.
 
Grupės „Berželiai“ vaikų pasakojimai apie savo sukonstruotas pilis
 
          „Tautybių pilis”
Kajus: „Mes pastatėm „Tautybių pilį“. Mums buvo sunku tai daryti, bet labai stengėmės ir pastatėm pilį net su užtvarom, kad priešas nepraeitų.“
Mila: „Ant mūsų pilies tilto daug visokių vėliavų, kad daug tautų būtų pilyje. Čia gyvena karalius ir karalienė.“
Einoras: Mūsų pilis turi pakeliamą tiltą, ir su apsaugomis, kad koks mažas vaikas neiškristų, kai mama telefonu šneka. Dar, jei pas mus ateis kažkokia Amerika, pradės pypsėti signalizacija.“
 
          „Henko pilis”
Gustas: „Mūsų pilis vadinasi „Henko pilis“. Todėl, kad  seniausias karalius buvo Henkus. Jis mirė kare. Mūsų pilis gynybinė. Turim patranką ir vartus pakeliamus. Mes ginsimės nuo Rusijos, nes ji visada pirmoji puola. Ir nuo Baltarusijos. Turim ginklų sandėliuką. Dabar čia karalius su karaliene gyvena. Tik jie dabar išvykę su kitais karaliais.“
Leonas: „Mūsų pilyje yra vėliava, nes pilis yra Lietuvoje.“
 
         „Mindaugo pilis”
Rytis: „Mes pirmiausia pastatėm pilį, paskui padarėm tiltą su gražiais bokšteliais. Dar patranką padarėm, kad priešai galėtų atstoti. „Mindaugo pilis“ vadinasi todėl, kad labai labai seniai, prieš 500 metų, turbūt, Mindaugas buvo tos pilies karalius. Bet kai jis mirė, pavadino „Mindaugo pilimi“.
 
Kajus: „Mes statėm pilis, kad jos būtų natūralios, ir kad jų būtų vis daugiau ir daugiau.“
Gustas: „Mūsų visų pilys, tai senesnis Tolerancijos miestas, pastatytas prieš 500 metų.“

(vaikų pasakojimus užrašė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Snieguolė Bogužienė)

Skip to content