Menu Close

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

          Palangos lopšelio–darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupė „Žuvytės“, palaikydami „Vaikų linijos“ inicijuojamas veiklas, prisijungė prie tradicinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“. Visos savaitės metu grupės pedagogai vykdė įvairias veiklas, kuriomis skatino vaikus kalbėtis apie patyčias, kaip jas atpažinti ir tinkamai reaguoti. Teminės savaitės metu „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“, vaikai žaidė įvairius žaidimus. Labiausiai patiko „Nuotaikingi vardai“, „Su kauke ir be kaukės“, „Ką jaučia kitas“, „Komplimentai“. Įvairių diskusijų sukėlė senosios animacijos filmukų žiūrėjimas „Namas, kurį statė visi“, „Meškiukas peštukas“, „Bjaurusis ančiukas“ ir kt. Daug pamokymų, kaip yra svarbu visiems kartu sutarti, nesityčioti vieniems iš kitų, vaikai išgirdo ir klausydamiesi pasakėčių – „Skruzdė ir žiogas“, „Stirna, varnas, vėžlys ir peliukas“.
          Veiklos metu pedagogai akcentavo, kaip svarbu turėti draugą, kuriuo gali pasitikėti. Draugais tampama todėl, kad gera kartu leisti laiką, galima pasidalinti paslaptimis, patirtimi ir patarimais, įgyvendinti įvairiausius sumanymus ir nuveikti daugybę kitų be galo šaunių dalykų. Tai suprasdami vaikai piešė draugų portretus, sukūrė dėlionę „Aš ir mes“. Diskutavo, kas yra draugystė ir sukūrė koliažą „Draugystės rankos“ bei sudarė „Draugystės žodžių žemėlapį“, išskirdami, koks yra tikras ir netikras draugas. Labai patiko vaikams „keliauti“ į draugystės šalį, kur jie turėjo ant popieriaus lapo apvedžioti draugo pėdą, ją iškirpti, papuošti ir nutiesti takelį bei nusivesti draugą į šią šalį. O paklausti, ką jie „Draugystės šalyje“ pamatytų, visi, kaip susitarę atsakė – draugus. Su didžiuliu noru vaikai kūrė knygelę „Pagalbininkas“, kur sumaniai iliustravo žodžius – pagalbininkus, kurie stiprina draugystę.
          Taip pat sudalyvavome ir socialinių partnerių, Klaipėdos lopšelio – darželio „Giliukas“, organizuojamoje vaikų kūrybinių darbų parodoje „Draugystė – laiminga vaikystė“. Šiame darželyje netradiciškai ir užbaigėme teminę savaitę. Šio darželio draugystės ambasadoriai mus pakvietė kartu pažaisti judrius žaidimus, pasivaržyti sportinėse rungtyse.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rita Nenartėnienė
Mes piešiame draugystę                    Mūsų piešinių paroda Klaipėdos lopšelyje-darželyje ,,Giliukas"     Draugystės žaidimai     Ruošiamės kelionei į Draugystės šalį                              Kuriame draugystės dėlionę                                    Draugystės rankos          Draugų portretai     Visi vaikų darbeliai, kurie buvo sukurti per savaitę, patalpinti grupės ,,Draugystės knygoje"
                     
 

 

Skip to content