Menu Close

„Po mėlyna saule“

          Balandžio 1-ąją Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ bendruomenė paminėjo Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Vaikai dalyvavo pagalbos vaikui specialisčių Erikos ir Žydrūnės edukaciniuose užsiėmimuose „Po mėlyna saule“, bandė komunikuoti tarpusavyje paveikslėlių, simbolių pagalba, kūrė dėliones „Žaiskime kartu“, įvairiaspalvėmis juostelėmis puošė „Solidarumo medį“ kieme. Visas lopšelis-darželis „Žilvinas“ raibuliavo nuo mėlynos spalvos. Puošdamiesi mėlynos spalvos akcentais visi stengėsi išreikšti palaikymą autistiško spektro sutrikimą turintiems vaikams ir jų šeimoms. Tikime, kad kalbėdami apie negalias, sudarydami sąlygas pažinti jas, padėsime vaikams nuo pat mažens ugdytis toleranciją ir empatiją, kuri labai reikalinga kiekvieno žmogaus gerovei.  
          Kalba vaikai:
„Šiandien paminėjome dieną, kurios simbolis – mėlyna spalva. Kaip jūra, vadinasi, rami ir kalba, kai ošia. Reikia tą kalbą suprasti. Erika mums rodė, kaip tą kalbą suprasti, bet aš savo draugą visada gerai suprantu.“ (Kajus)
„Mėlyna spalva dabar man bus draugystės spalva. Pasirodo, kad yra vaikų, kurie kalba paveikslėliais. Mano grupėje yra berniukas, visada linksmas, tai jis – šilto lietaus berniukas.“ (Gabija)
„Visi vaikai yra geri. Ir visos spalvos gražios. Daug mėlynos spalvos – gali liūdinti. Mano draugas gal šiek tiek keistas, bet ir aš turiu keistų minčių.“ (Domantas)
 
Pasaulinė autizmo diena minima balandžio 2-ąją. Mėlyna spalva, dėlionės, lašiukai  – tai autizmo simboliai. Kviečiame visus šią dieną pasipuošti mėlynai – būkime kartu su mūsų mažaisiais „lietaus vaikai“ bei jų tėveliais.
„Visi mėlynai mėlyni“  „Solidarumo medis žydi mano kieme“ (Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ foto akcija) 
 Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“ Akimirkos iš grupėse vykusių veiklų „Po mėlyna saule“
Skip to content