Spalio 13 d. Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ vaikai iš grupių „Berželiai“, „Uosiukai“ ir „Žuvytės“ dalyvavo ornitologės, gamtos gidės Viktorijos Birgiolienės pamokėlėse apie paukščius, kurie gyvena šalia mūsų. Vaikai sužinojo daug įdomybių apie plunksnuotuosius kaimynus: kaip jie prisitaikę prie aplinkos, kaip suka lizdus, klausėsi jų garsų, aptarė išvaizdą, gyvenimo būdą, išmėgino profesionalią ornitologų įrangą – žiūronus. Pasirodo, varnos yra labai protingos (tuo visi įsitikino stebėdami nufilmuoto vaizdo įrašą), geniai turi ilgą liežuvį, o kormoranai gerus darbus atlieka:
„Aš sužinojau naujieną, kad genys turi tokį ilgą liežuvį, kad net apie galvą jis apsisuka. Tą liežuvį išmeta ir vabalą pagauna. Taip medžius ir gydo.“ (Domantas)
„Paukščiai yra kaip žmonės – turi pusbrolius. Kregždės pusbrolis – čiurlys.“ (Gustas)
„Svarbu tai, kad nė nemaniau, kad tiek daug yra visokiausių varnų: kovų, kranklių, juodvarnių. Ir jie tiek netoli gali nuskristi. Tik iki Lenkijos. Matyt, labai myli Lietuvą ir todėl greitai grįžta atgal.“ (Paulina)
„Man įspūdį padarė varnėnas. Sužinojau naujieną, kad jis anksčiausiai išskrenda iš Lietuvos. Yra toks paukštis bukutis, kuris nulipa medžiu, o liputis užlipa medžiu. Tai jie gal brolis ir sesuo? Kormoranai, pasirodo, yra dideli žvejai. Žvejai – medžiotojai. Po vandeniu gaudo sergančias žuveles. Gaudo šokdami.“ (Kajus)
„Man buvo įdomu. Sužinojau, kad paukščių pasaulyje gyvena zylė su mėlyna galvyte – mėlyngalvė. Nuostabu, kad raudonuodegė lizdą suka bet kur, net ir bate. Tikriausiai galima lizdą rasti ir pintinėje. Svarbiausia, kad žmogus, pamatęs mažus kiaušinėlius, juos išsaugotų. O genys, pasirodo, yra geradarys. Jis voveraitei žiemos sandėliuką iškala.“ (Gabija)