Menu Close

„Mokymosi tiltai per Baltijos jūrą“

          2018 m. balandžio 8-13 dienomis Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyko tarptautinio Nordlus Junior projekto „Mokymosi tiltai per Baltijos jūrą“ mokymai. Pedagogų delegacijos iš Švedijos, Estijos ir Lietuvos klausėsi lopšelio-darželio „Žilvinas“ pedagogų skaitomų pranešimų apie ugdymosi ypatumus įstaigoje, sveikatingumo, etnokultūros puoselėjimą, apie darbą su specialiųjų ugdymosi poreikių vaikais. Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja L. Valužienė supažindino su Lietuvos švietimo sistema. Projekto dalyviai stebėjo atviras ugdomąsias veiklas apie sveiką maistą, kūno kultūrą. Patys aktyviai dalyvavo žaidžiant tradicinius judriuosius žaidimus, rungtyniaujant sporto šventėje prie jūros. Svečiams didžiulį įspūdį paliko vaikų folkloro grupės „Kikilis“ edukacinis užsiėmimas apie liaudies instrumentus, dainas, ratelius, Palangos Birutės parkas, Gintaro muziejus, Klaipėdos Jūrų muziejaus delfinų terapijos centras.
          2018 m. gegužės 6-11 dienomis projekto dalyviai dalyvavo mokymuose Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje. Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ delegacija (R. Pėkienė, D. Budgenaitė, R. Pociuvienė, J. Žiubrienė ir I. Varaškienė) kartu su pedagogais iš Švedijos ir Estijos susipažino su ekologiniu bei kalbos ugdymu, stebėjo hipoterapijos užsiėmimus, dalyvavo edukaciniame užsiėmime Šiaulių universiteto botanikos sode ir kt. Pedagogai lankėsi Kryžių kalne, Kurtuvėnų regioniniame parke, Šiaulių universiteto hipoterapijos centre ir kt. Paskutinę projekto dieną vyko aktyvios diskusijos apie vykdytas veiklas Švedijoje, Estijoje ir Lietuvos Palangos bei Šiaulių darželiuose, svarstyta, kaip būtų  galima tęsti bendradarbiavimą.
Mokymai Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“                            Mokymai Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje                                    
Skip to content