Menu Close

Laisvės gynėjams atminti

          Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, atminti Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ tradiciškai organizuota akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kai dešimčiai minučių visoje įstaigoje užgesinama šviesa ir languose uždegamos vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės. 2022 metais Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šią pilietinę iniciatyvą organizavo jau penkioliktą kartą. Organizatorių manymu, labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių prasmę mūsų valstybei.
          Mūsų įstaigos vaikai Laisvės gynėjams atminti ne tik degino simbolines žvakutes, klausėsi pasakojimų apie istorinę dieną, bet ir įvairiomis priemonėmis kūrė „Laisvės simbolius“. Jų buvo pačių įvairiausių. Grupių „Žuvytės“, „Uosiukai“, „Berželiai“ ir „Kriauklytės“ vaikai konstravo Televizijos bokštus. Statyboms panaudojo ne tik kalades, bet ir antrines žaliavas: tualetinio popieriaus ritinėlius, vienkartines lėkštes, putplastį ir kt. Grupių „Perliukai“ ir „Bangelės“ mažieji prisiminė Lietuvos vėliavos spalvas ir atrinkę geltonus, žalius bei raudonus kamuoliukus sudėjo juos į atitinkamos spalvos dėžes. Grupės „Perliukai“ vaikai, panaudodami kamuoliukus ir ritinėlius, sudėliojo žodį „Laisvė“. Po to vieni balionais, pamirkytais į guašo dažus, štampavo didelę trispalvę, o kiti tepė dažus ant savo delniuko ir popieriaus lape atspausdino mažas „Delniukų trispalves“. Kitų grupių vaikai taip pat dalyvavo netradicinėse meninėse veiklose, eksperimentavo, panaudodami žvakutes ir dažus.
          Grupės „Berželiai“ vaikų mintys apie Sausio 13-ąją:
„Šiandien mes sužinojome apie Sausio 13-ąją dieną – tankų dieną. daug planavau ir skaičiavau, nes reikėjo sukonstruoti Televizijos bokštą. Gaila, kad bokštas buvo užimtas, bet mes jį atsikovojome atgal. Aš užaugęs būsiu Lietuvos karys. Ginsiu Lietuvą, kitą kartą jos niekas neužpuls.“ (Kajus)
„Įdomiai šiandien veikiau. Iš ryto degė žvakutės. Gailėjome žmonių, kurie buvo numirę šią dieną. Dar stačiau bokštą. Viską reguliavo Gustas. Jis buvo statybų kapitonas.“ (Tadas)
„Nesu buvusi Vilniuje, kur stovi bokštas, bet tą miestą norėsiu pažinti. Truputį buvo liūdna. Senai senai ta diena buvo liūdna.“ (Elia)
„Man buvo labai įdomu statyti Televizijos bokštą, kurti Vilniaus miestą, kuris iškovojo pergalę. Žmonės neįleido priešų, kovojo sausio 13-ą dieną…“ (Paulina)
„Sausio 13 d. paminėjome dieną už laisvę. Ta laisvė, kai visi kartu apie Lietuvą galvojame ir nuo priešų giname…“ (Gabija)
Sausio 13-oji grupėje „Ąžuoliukai“  Sausio 13-oji grupėje „Ąžuoliukai“  „Išpuošim savo Lietuvėlę“  Sausio 13-oji grupėje „Bangelės“   Sausio 13-oji grupėje „Bangelės“  Grupėje „Berželiai“ kyla Lietuvos bokštai   Grupės „Berželiai“ vaikai kuria Lietuvą  Sausio 13-oji grupėje „Bangelės“   Sausio 13-oji grupėje „Drebulėlės“  Dega atminties žvakelė  Sausio 13-oji grupėje „Eglaitės“  Grupės „Eglaitės“ vaikai kurią trispalvę iš ryžių  Grupės „Eglaitės“ vaikai kurią trispalvę iš ryžių  Grupės „Eglaitės“ vaikai kurią trispalvę iš ryžių  Grupės „Eglaitės“ vaikų sukurta trispalvė  Laisvės gynėjų bokštą pastatė grupės „Kriauklytės“ vaikai  Laisvės simbolius kuria grupės „Perliukai“ vaikai  Laisvės simbolius kuria grupės „Perliukai“ vaikai  Laisvės simbolius kuria grupės „Perliukai“ vaikai  Sausio 13-oji grupėje „Perliukai“  Giesmelė Laisvės gynėjams  Laisvės gynėjams atminti...  Sausio 13-oji grupėje „Uosiukai“  Grupės „Uosiukai“ vaikai kuria Televizijos bokštą  Grupės „Uosiukai“ vaikai kuria Televizijos bokštą  Grupės „Uosiukai“ vaikai kuria Televizijos bokštą  Televizijos bokštai  Atminties žvakelės dega grupėje „Žuvytės“  Grupėje „Žuvytės“ kyla Televizijos bokštai  Grupėje „Žuvytės“ kyla Televizijos bokštai  Grupėje „Žuvytės“ kyla Televizijos bokštai  Sausio 13-osios simbolis – Televizijos bokštas

 

Skip to content