Menu Close

„Jurgi, atrakink žemę!“

          Saulutė kasdieną pakyla vis aukščiau ir aukščiau. Atkunta visa gamta. Tvartuose nenustygsta galvijai; rodos, jie jaučia, kad kalasi sodri, sultinga žolė… Jau čia pat Jurginės – gyvulėlių šventė, kai šv. Jurgis, gyvulių globėjas, vasaros raktu atrakins dangų, kad palytų lietus ir sužaliuotų žolė… Žmonės pirmą kartą išgins gyvulius į lauką ir, kad šv. Jurgis nepramiegotų, garsiai dainuos: „Jurgi, Jurgi, paimk raktus, Jurgi, Jurgi, atrakink žemę, išleisk žolelę…“.
          Jurginės – sena, daug apeigų išlaikiusi lietuvių šventė, kuri ypač plačiai švenčiama Palangos krašte. Ne išimtis ir mūsų, lopšelis-darželis „Žilvinas“, kur balandžio 22 dienos rytą buvo minima ši – pavasario sutiktuvių šventė. Vaikai, persirengę įvairiais gyvulėliais bei piemenėliais, kartu su sambūrio šeimininkėmis Lilija ir Genovaite, traukė tradicines Jurginių dainas, sukosi rateliuose, žaidė piemenėlių žaidimus, vaišinosi skaniuoju šeimininkių pyragu. Tikėkimės, kad žilviniečių su trenksmu sutikta šventė prikėlė iš miego žemelę ir, pagaliau, prasidės tikras pavasaris.
Grupės „Kriauklytės“ „karvutės“ laukia Jurginių šventės pradžios.     Kokios Jurginės be piemenėlių (grupės „Berželiai“ vaikai)?     Negausus „ožiukų“ būrys iš grupės „Ąžuoliukai“.     „Avinėliai“ iš grupės „Eglaitės“.     Į šventę atskubėjo ir „avinėliai“ iš grupės „Uosiukai“.     Gražiosios „kiaulytės“ iš grupės „Žuvytės“.     Šeimininkė Lilija visus „gyvulėlius“ „paplakė“ verba, kad jie būtų gražūs ir niekas jų neužkerėtų.     „Karvutės“ siūlo paragauti pienelio.     „Avinėliai“ džiaugiasi savo vilnele.     Argi negražūs „ožiukai“ ir jų mama „ožka“?    Prisistato „kiaulytės“.     Piemenėlių tvirti botagėliai.     Tuoj paaiškės, kas greitesnis: vilkas ar piemenėlis?     Sukasi rateliai.          Visų laukia skanieji šeimininkių pyragai.
Skip to content