Menu Close

„Gamtos duris pravėrus – medžiai“

2023 m. lapkričio 30 d. įvyko baigiamasis programos „Gamtos duris pravėrus – medžiai“ renginys. Visus metus vaikai rinko informaciją apie pasirinktą medį, jį tyrinėjo, stebėjo, fiksavo pokyčius, globojo, kūrė įvairius darbelius. Baigiamajame renginyje jie pristatė tai, ką sužinojo, patyrė, išmoko. Grupės „Bangelės“ mažieji tyrinėtojai pateikė daug įdomios informacijos apie ąžuolą. Sužinojome, kad apie šį didingą medį sukurta daug nuotaikingų dainelių. Vieną iš jų vaikai dovanojo visiems renginio dalyviams. Grupės „Perliukai“ vaikai visus metus nuoširdžiai rūpinosi uosiu. Besirūpindami pastebėjo, kad uosis vėliausiai iš visų medžių pasidabina lapais ir anksčiausiai juos numeta. Šią sakmę mažieji papasakojo pasitelkdami stebuklingą šešėlių teatrą. Grupės „Eglaitės“ vaikai pristatė eglę, po kurios šakomis mėgsta prisiglausti įvairūs miško žvėreliai, o grupės „Drebulėlės“ vaikai atskleidė, kodėl drebulių lapai dreba. Patys vyriausieji darželio vaikai iš grupės „Kriauklytės“ ne tik dainavo, bet ir padovanojo nuostabų spektaklį apie beržą. Iš renginio vedėjų Ritos ir Editos sužinojome, kiek mūsų darželio kieme auga medžių. Šią statistiką surinko buvę grupių „Uosiukai“ ir „Žuvytės“ priešmokyklinukai, dabartiniai pirmokai. Pasirodo, pas mus auga:

3 liepos,

3 pušys,

9 klevai,

3 kaštonai,

7 beržai,

3 drebulės,

3 uosiai,

2 eglės,

10 šermukšnių,

20 ąžuolų.

Visą programos vykdymo laiką, 2023 m. kovo-gruodžio mėn., darželio vaikai dalyvavo netradicinėse, jų aktyvumą ir kūrybiškumą skatinančiose gamtamokslinėse veiklose. Jiems buvo sudarytos sąlygos patirtiniu būdu pažinti medžius įvairiais metų laikais, išsiaiškinti jų naudą bei domėtis aplinkosauga. Vaikai vyko į išvykas, žygius, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose. Už programą finansavusios savivaldybės lėšas buvo įsigyta nemažai medžių tyrinėjimui skirtų priemonių. Visos bendruomenės pagalba darželio kieme sukurtos edukacinės erdvės: „Kelmelių mokykla“, šaškių erdvė, „Medžių tyrinėjimo erdvė“, medžių informacinės tvorelės ir kt., kurios skatino vaikus kuo įdomiau laiką leisti lauke.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems veiklose, padėjusiems įgyvendinti mūsų idėjas.

Programos vykdymo grupė: Reda Pėkienė, Rita Nenartėnienė, Rita Valančauskienė, Snieguolė Bogužienė ir Edita Dobrovolskytė-Zeringienė

 

Skip to content