Menu Close

„Eglute pasidžiaugsiu ir kitų metų lauksiu“

          Sausio 6 d. – tai vaikų atsisveikinimo su eglute diena lopšelyje-darželyje „Žilvinas“. Grupėse buvo organizuotos pačios įvairiausios kūrybinės, eksperimentinės, inžinerinės, meninės ir kt. veiklos, kurių pagrindinis akcentas – eglė. Pirmasis mokytojų sukurtas iššūkis vaikams – panaudojant įvairias medžiagas, priemones, patiems sukurti eglutes. Vaikai su džiaugsmu kibo į darbus. Štai grupės „Perliukai“ mažieji konstravo eglutes dėliodami žalius kamuoliukus ant išrikiuotų tualetinio popieriaus ritinėlių, kaišiodami ilgus ir trumpus šiaudelius į popieriniuose ritinėliuose padarytas skylutes, dėliodami iš medinių pagaliukų ir kt. Prisilaužę eglės šakelių, mirkė jas į paruoštus dažus ir bandė piešti, stebėdami, kokį pėdsaką palieka popieriaus lape. Dar pabandė sukurti eglutes iš kartono ir spyglių – klijais tepė eglių trafaretus ir spaudė juos į spyglius. Grupės „Eglaitės“ vaikams buvo įdomu štampuoti iš tualetinio popieriaus ritinėlių pagamintas eglutes su ausų krapštukais, pamirkytais žaliame guaše. Grupės „Uosiukai“ vaikai konstravo egles konstruktoriais, kaladėlėmis, butelių kamštukais ir kt. Pastatė visą eglučių alėją, kurioje puikavosi: „Žilvino eglutė“, „Mercedes benz eglutė“, „TNT eglutė“, „Uosiukų eglutė“ ir „Miško gražuolė“. Grupės „Ąžuoliukai“ vaikai taip pat panaudodami antrines žaliavas sukūrė visą eglučių mišką. Patys vyriausieji, grupės „Berželiai“ vaikai, kaip tikri mokslininkai pabandė pasigaminti dirbtinio sniego. Matavo, skaičiavo, maišė, lipdė sniego kamuoliukus, kūrė iš jų labirintą ir eglės šakelėmis žymėjo eglutei kelią į mišką. Grupės „Drebulėlės“ mažyliai  eksperimentavo užšaldydami eglutės spygliukus su kankorėžiu lede, pamerkdami kankorėžį į stiklainį ir stebėdami jo pokyčius.
          Antrasis mokytojų iššūkis vaikams ne toks džiaugsmingas – nupuošti eglutę. Kad nebūtų taip liūdna, mokytojai pateikė įdomių užduočių. Grupės „Žuvytės“ vaikai turėjo surūšiuoti visus kalėdinius žaisliukus pagal spalvą, o po to, pasiskirsčius į dvi komandas, parungtyniauti, kas suvers daugiau žaisliukų ant virvės. O kaip įdomu buvo išbandyti tikrus sodo įrankius: sekatorių, pjūklelį. Vaikai karpė eglutės šakas, jas rikiavo pagal dydį. Grupės „Perliukai“ vaikai kartu su mokytoja susėmė eglės spyglius, juos supylė į vandenį ir uostė nuostabų miško kvapą.
          Trečiasis, pats įdomiausias mokytojų iššūkis vaikams – nunešti eglutes į jų surinkimo vietą. Patys mažiausieji negalėjo to padaryti, tad į pagalbą atskubėjo vyresnieji. Kiek tik pajėgė, visi nešė – kas didesnę, kas mažesnę eglę ar jos šakas, tikėdami, kad šis jų darbas bus naudingas gamtai.
          Grupės „Uosiukai“ vaikų mintys:
„Gerai, kad nupuošėme ir išmetėme eglę prie IKI. Smagu buvo.“ (Adrijus)
„Man patiko eglutė, nes buvo papuošta mano mėgstama spalva. Labai. Net gaila buvo nupuošti. Negaliu nustoti verkti. Labai norėjau, kad dar pabūtų eglutė. Noriu, kad kitais metais ant eglutės būtų „Minecraft“ žaislai ir „Roblox“. (Arijus)
„Negerai, kad nupuošėme, nes liūdna. Ir namuose nupuošėme. Kitais metais norėčiau, kad būtų didelė eglė ir dryžuoti žaisliukai.“ (Rūta)
               
Skip to content