Menu Close

Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena!

          Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo supratimo diena. Siekdamos atkreipti visuomenės dėmesį į autistiškų žmonių problemas, įvairios organizacijos, asociacijos tą dieną skelbia akcijas, organizuoja renginius, iniciatyvas. Pagrindinis tikslas – skleisti supratimą apie autizmą, prisidėti prie autistiškų žmonių tolerancijos, priėmimo, kad jie gautų pagalbą ir paramą, būtų pilnaverčiais visuomenės nariais. 2021 m. balandžio 2 d. Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ bendruomenė taip pat aktyviai įsijungė į šios dienos paminėjimą. Išreikšdami supratimą ir palaikymą autistiškiems vaikams bei jų tėveliams suorganizavome gerumo akciją „Po mėlyna saule – mėlynas pasaulis“. Jau iš pat ryto visus pasitiko pro langus plazdenantys mėlyni balionai. Jie, tarsi lietaus lašeliai, Palangos bendruomenei skelbė žinią, kad šis darželis – draugiškas visiems „lietaus vaikučiams“- taip vadinami autistiški vaikai. Prisijungdami prie tarptautinės organizacijos „Autism Speaks“ kvietimo, visi pasistengėme, kad mūsų aprangoje būtų mėlyni akcentai. Pasipuošėme mėlynomis juostelių apyrankėmis. Vyresnieji vaikai stebėjo socialinį filmuką „Kas yra autizmas?“, mažesnieji kalbėjo apie draugystę, toleranciją ir pagalbą. Piešdami lietaus lašelius ir juos klijuodami prie debesėlių, sudalyvavome respublikinėje akcijoje „Kartu mes galime padaryti daugiau“.
         Kartu mes tikrai galime padaryti daug. Skleisdami gerumą ir supratingumą, galime ir kitus paskatinti būti tolerantiškais, ugdytis supratimą „kitokiam“.
„Kurkime Lietuvą, kurioje visi galėtume būti savimi!“ (asociacija „Lietaus vaikai“).
Darželis, plazdenantis mėlynais balionais  Tarsi lietaus lašelis    Socialinio filmuko peržiūra  Bandymas „Kaip atsiranda lašeliai?“  Patys mažiausieji kūrė „Mėlyną šokį“.    Lašiukus gamino visi darželio vaikai.  Lašiukas - autistiškų vaikų simbolio dalis          Va, kokios kūrėjo rankos!    Visus lašelius suklijavome ant mėlynų debesėlių.  Sakoma, iš didelio debesies daug lietaus.  Visi lašeliai skirtingi...  ... taip, kaip ir žmonės yra skirtingi.  Kad ir kokie skirtingi esame, visiems po mėlynu dangum vietos pakanka.    Kartu mes galime padaryti daugiau  Kad ir mažiausi, bet gerumo turime daugiausiai!
Skip to content