Menu Close

„Augalų detektyvai“ – „Žilvino“ kieme

     Darželio žaidimų aikštelėje susirinkę grupių „Žuvytės“ ir „Berželiai“ vaikai nusprendė tapti detektyvais. Tad mokytojos Aurelija ir Irena pasiūlė jiems įminti gudriai užšifruotas mįsles apie įvairiausius kieme augančius augalus. Grupės „Žuvytės“ vaikai, išsitraukę pirmąją užduotį, nukeliavo į darželio ąžuolyną rinkti gilių. Vaikai išsiskaičiavo ir sudarė tris komandas. Kiekviena komanda stengėsi surinkti kuo daugiau gilių ir iš jų sudėlioti saulutę. Dėliodami mažieji detektyvai išsiaiškino, kad be saulės neaugtų nė vienas augalas.
     Toliau vaikai keliavo prie kitos užduoties. Darželio gėlyne kiekviena komanda pasirinko po skirtingos spalvos voką (raudoną, geltoną, ir žalią), kuriuose buvo sudėtos skirtingų gėlių dėlionės. Vaikai jas sudėliojo ir surado tokias pat gėles augančias gėlyne. Suradę pasakė, kokių jos yra spalvų, kiek turi žiedų, kokio yra aukščio. Paaiškėjo, kad rugiagėlės turi aštuonis žiedus, serenčių – tiek daug, kad suskaičiuoti buvo sudėtinga, o saulėgrąžų – tik trys, tačiau jos buvo aukščiausios.
     Surasti, kur slepiasi trečia užduotis, buvo sudėtinga, nes reikėjo ne tik praeiti skaičių ir formų takelį, bet ir įvardinti pavaizduotus simbolius. Taip keliaudami vaikai priėjo prie tvoros, prie kurios auga saulėgrąžos, topinambai ir kukurūzai. Čia detektyvų laukė liniuotės. Jomis reikėjo išmatuoti augalus, o gautus rezultatus pažymėti lentelėje. Vaikai susidomėję ir padėdami vienas kitam išmatavo ir nusprendė, kad aukščiausi buvo kukurūzai. Kitiems pasirodė, kad aukščiausiai užaugę topinambai. Vaikai labai džiaugėsi savo užaugintais augalais, prisiminė, kaip juos sodino, laistė. Visi draugiškai nutarė, kad dėl to jie ir užaugo tokie aukšti.
     Grupės „Berželiai“ vaikai taip pat atliko tokias pat užduotis. Visi susirinkę pasidžiaugė, kad buvo geri „augalų detektyvai“ ir puikiai įminė visas mįsles. Tačiau vaikų laukė dar viena užduotis su siurprizu, bet norint jį gauti reikėjo atspėti: „Kas žiemą vasarą žaliuoja?“. Vaikai vieningai nusprendė, kad tai eglė ir patraukė jos ieškoti darželio teritorijoje. Kiek buvo džiaugsmo, kai eglėje surado siurprizą – žaidimą „Mini laboratorija“, kuriame gausu detektyvams reikalingų priemonių. Jas vaikai panaudos kitose tiriamosiose veiklose.
 
Grupės „Žuvytės“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Viskontaitė
Skip to content