Menu Close

„Ar žinai pagalbos numerį?“

          Vasario 11-ąją minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga įvairiose Europos šalyse vyksta renginiai, kurių metu primenama visuomenei apie telefono numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą: policininkus, ugniagesius gelbėtojus ir greitosios medicinos pagalbos specialistus.
          Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ šiai dienai paminėti taip pat buvo suorganizuota akcija „Ar žinau pagalbos numerį?“. Grupės „Žuvytės“ vaikai ir jų mokytoja Aurelija žiūrėdami edukacinį filmuką sužinojo, kaip reikia išsikviesti pagalbą nelaimės atveju. Kiekvienas pasigamino po telefoną ir kruopščiai ant jo pasižymėjo skaičiukus – 112. Grupės „Uosiukai“ vaikai ir mokytoja Snieguolė taip pat nusprendė numerio 112 dieną paminėti kūrybiškai ir labai atsakingai. Jie prisiminė, kokiais atvejais kviečiama pagalba, kokių tarnybų žmonės ją suteikia. Kad įsivaizduotų, koks svarbus ir sunkus jų darbas, patys „tapo“ ugniagesiais, gydytojais ir policininkais. Na, o grupės „Berželiai“ vaikams ir mokytojai Irenai teko dalyvauti nekasdieniame įvykyje. Miško Medinukas šaukėsi jų pagalbos. Kiškių namuose kilo gaisras. Ugniagesių komanda gesinti gaisro atvyko tik tada, kai vaikai paskambino telefonu 112. Tuo pačiu numeriu buvo iškviesta ir greitoji pagalba, kurios reikėjo nukentėjusiems kiškučiams. Visi atsikvėpė lengviau, kai dėl laiku suteiktos pagalbos buvo išvengta didelės nelaimės. Vaikai praktiškai įsitikino, kaip svarbu žinoti, kokios tarnybos, kokiais atvejais teikia pagalbą ir kaip jas išsikviesti.
Akcijos dalyviai savo grupėse susidomėję stebėjo edukacinius filmukus.   Visiems svarbi informacija!   Norint paskambinti numeriu 112, reikia telefono.   Telefonus gamino grupės „Žuvytės“ vaikai.   „Štai, koks mano telefonas!“   Kiškučių gelbėjimo akcija grupėje „Berželiai“.   Tuoj bus iškviesta pagalba kiškiams.   Grupės „Uosiukai“ vaikai ketina tapti gydytojais.   „Gal reikalinga gydytojos pagalba?“   Policininkais norėjo tapti berniukai.   Ugniagesiai gelbėtojai skuba į pagalbą!   Gelbėtojams būtina mokėti gaivinti žmogų.   Kiekvienas išbandė savo jėgas.   Gelbėtojų komanda pasiruošusi suteikti pagalbą.
Skip to content